çalışma saatleri
Bilgi Hattı 0541 614 8181
iletişim
Bize Yazın info@imgeokullari.com
çalışma saatleri
Çalışma Saatleri Pazartesi - Cumartesi | 08:00 - 19:00
İMGE ORTAOKULU

Özel İmge Ortaokul bölümü dört yıllık bir eğitimi kapsar.

5. Sınıftan itibaren İngilizce ağırlıklı eğitim verilir.

İkinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilir.

Alanlarında Uzman Eğitim kadrosu ile Akademik eğitim veren İmge Ortaokulu, ortaöğretim sınavlarına hazırlık programı uygulanarak daha fazla deneme ve tarama sınavları yapılır. Rehberlik servisimizin desteği ile bir disiplin içerisinde tutum sergilemektedir. Gerçek başarının sadece not başarısı ile ölçülemeyeceğinin farkında olarak, sınav başarısı kadar yaşam başarısı da öncelikli hedeflerden biridir. Bu doğrultuda kulüp çalışmalarında sürdürülen kapsamlı spor ve sanat etkinlikleri ile öğrencilerimizin bedensel ve ruhsal gelişimi desteklenir. Özel İmge Ortaokulu öğrencileri, birlikte yaşama kültürü içinde yetişir; paylaşmayı, sorumluluk almayı, kendi haklarını korumayı öğrenir.

Özel İmge Ortaokulu, günümüzde eğitim alanında dünya çapında yaşanan tüm olumlu değişikliklerin ve yeni gelişmelerin eğitim programları içine yedirildiği bir model uygulanır. Çocuklarımız, bir yandan hızla değişen dünyaya uyum sağlarken, bir yandan da MEB’in öğretim programlarının uygulanması ve sınav başarısı için yeni sınav takvimine göre düzenlenen sınav sistemlerine (LGS) hazırlanırlar. Gerçek başarının sadece not başarısı ile ölçülemeyeceğinin farkında olan İmge Ortaokulunda, sınav başarısı kadar yaşam başarısı da öncelikli hedeflerden biridir.

Bilginin hızla yenilenerek üretildiği çağımızda, birey ve toplumun geleceği, bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma ve üretme becerilerine bağlıdır. Bu becerilerin kazanılması ve hayat boyu devam ettirilmesi için ezberci bir eğitim değil, çocuğun merkezde olduğu, öğrenmeyi öğrendiği, yaşama ve karşılaşacağı sınavlara hazırlandığı bir eğitimle gerçekleşecektir.

İMGE'li Olmak

Bizi Neden Tercih Etmelisiniz ?

Öğrenciyi Anlayan

Eğitim ve Öğretim ile hayata hazırlanmanıza yardımcı olan, bu zorlu öğrencilik dönemini sizin için kolaylaştıran ve keyifli hale getiren bir eğitim merkezidir.

Uzman Kadro

İmge Okullarının arkasında yılların verdiği birikim, profesyonelce hazırlanmış dokümanlar, rehberlik hizmetleri ve eşsiz eğitim kadrosu bulunmaktadır.

Ana Sınıfından Üniversiteye

Öğrenen ve öğrenmekten mutlu olan, ezberleyen değil, sorun çözen ve analitik düşünebilen aktif öğrenen bireyler geliştirmek.