çalışma saatleri
Bilgi Hattı 0541 614 8181
iletişim
Bize Yazın info@imgeokullari.com
çalışma saatleri
Çalışma Saatleri Pazartesi - Cumartesi | 08:00 - 19:00
İMGE İLKOKULU

 Özel İmge İlkokulunda 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflarımızda sınıf öğretmenliği sistemi uygulanır.

İmge İlkokulunda branş dersleri olan İngilizce, Görsel Sanatlar, Müzik, Akıl Oyunları, Beden Eğitimi ve Yüzme dersleri branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.

 

2. sınıftan itibaren Müzik dersinde branşlaşmaya gidilir ve öğrenciler istedikleri enstrümanları çalmayı öğrenir.

 

4. sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak Almanca dersleri verilmektedir.

 

İmge İlkokulunda ezbersiz, yaparak - yaşayarak öğrenme anlayışına uygun, anaokulundan başlayarak öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirerek kavramalarını sağlamak, farklı eğitim - öğretim yöntem ve teknikleriyle öğrencilerimize 21'inci yüzyıl becerilerini kazandırmak amaç edinilmiştir.

 

1-4 seviyesinde sınıf öğretmenliğinde öğrencilerin düşünmeyi öğrenmesine destek olan bireysel çalışmalar planlanmaktadır. Çevresine duyarlı, problem çözebilen, kendini tanıyan, istek ve ihtiyaçlarını belirleyebilen, öz güven sahibi, girişimci, meraklı, araştıran ve sorgulayan öğrenciler yetiştirmek hedef alınmıştır.

 

Eğitim - öğretim programımız öğrencilerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmayı ve etkin öğrenme yeterliliğine sahip olmalarını sağlamayı hedefler. Öğrencilerimizin yetenekleri, bireysel özellikleri, öğrenme tarzları ve yeterlilikleri, eğitim - öğretim sürecinin her aşamasında izlenir.

 

Öğrencilerimizin öğrenme ortamlarından öğretmenlerimizin gözetiminde eşit ve etkin faydalanmalarını sağlamak temel amaçlarımızdandır. Öğrencilerimizin gelişimleri ekip çalışmasıyla izlenir, çalışmalar ilgili birimlerimizin desteği ve bilgisi dâhilinde gerçekleştirilir.

Tüm derslerimizde, öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını gözeten ve farklı zekâ alanlarını harekete geçiren eğitim teknikleri kullanılır. Sınıf içi uygulamalarda tümevarım, tümdengelim, öyküleme, işbirlikçi öğrenme, küçük grup çalışmaları ve bireysel sunumlar yapma, grup tartışması ve beyin fırtınası yapma, drama ile canlandırma, proje geliştirme, çağrışım zinciriyle düşünce geliştirerek tartışma gibi yöntemler kullanılır.

 

Eğitim uygulamalarımızın birer parçası olan deneysel çalışmalar, sergi ve müze gezileri, şehir içi ve şehir dışı gezileri, yaşam becerisi kampları, yazar söyleşileri, münazara, panel ve yarışmalar, konser ve tiyatro etkinlikleri öğrencilerimizin yaşayarak öğrenmelerini destekler. Kulüp çalışmaları, toplum hizmetleri ve sosyal sorumluluk çalışmaları, kampanya ve projelerimiz öğrencilerimizin sosyal ve kültürel bakımdan gelişimine katkıda bulunur.

 

İMGE'li Olmak

Bizi Neden Tercih Etmelisiniz ?

Öğrenciyi Anlayan

Eğitim ve Öğretim ile hayata hazırlanmanıza yardımcı olan, bu zorlu öğrencilik dönemini sizin için kolaylaştıran ve keyifli hale getiren bir eğitim merkezidir.

Uzman Kadro

İmge Okullarının arkasında yılların verdiği birikim, profesyonelce hazırlanmış dokümanlar, rehberlik hizmetleri ve eşsiz eğitim kadrosu bulunmaktadır.

Ana Sınıfından Üniversiteye

Öğrenen ve öğrenmekten mutlu olan, ezberleyen değil, sorun çözen ve analitik düşünebilen aktif öğrenen bireyler geliştirmek.